Güncel Duyurular

ONLAR SESSİZ KALABİLİR AMA SEN ASLA!
YAZI BOYUTU :

ONLAR SESSİZ KALABİLİR AMA SENASLA!

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM!

SELAMUNALEYKÜM,

Değerli Basın Mensupları,

Değerli Kardeşlerim,

Hepimizin bildiği gibi 1-11 Haziran tarihleri arasında 1 Filistinli öldürülmüş 11 Filistinli genç İsrail ordusu tarafından tutuklanmıştı. 12 Haziran tarihinde ise el-Halil şehri yakınında üç işgalci askerin kaçırılıp öldürülmesi eylemini bahane eden İsrailyoğun bir tutuklama ve saldırı başlamış.

Yaklaşık on gün önce sabah namazına giden henüz 15 yaşında Filistinli bir çocuk olan Muhammed Ebu Hudayr, İsrail askerleri tarafından kaçırılarak Kudüs’ün ŞuafataOrmanlık bölgesine götürülmüş ve orada hunharca öldürülmüş. Otopsi raporlarına göre İsrailli saldırganlar işkencenin her türlüsünü yaptıktan sonra Muhammed’e zorla benzin içirmişler, ardından diri diri ateşe verip cayır cayır yakmışlardır...

Daha önce de televizyonlarımızdaki görüntülerde; İsrailli bir askerin minnacık bir Filistinli çocuğun kolunu taşla nasıl kırıp parçaladığını; çocukları tankların paletleri altında diri diri nasıl ezdiklerini; babasının kolları altında minik Salih’in kurşuna nasıl dizildiğiniibret ve dehşet içinde izlemiştik.

Siyonistlerin -kısa- tarihi baştan başa bu tür zulüm ve vahşet örnekleriyle dolu…

Gazetelerde çıkan fotoğraflardan bir kare: Gözyaşları içerisinde feryat eden bir baba daha iki yaşında bile olmayan çocuğunun cansız bedenini kollarının arasında tutuyor. Vücudu elbiseleri gibi parçalanmış, ayakkabıları yok, her tarafı kanlar içinde veyüzünde donuk bir tebessüm: SANKİ TÜM MÜSLÜMANLARA VE İNSANLARA, BURADA ÖLEN BEN DEĞİLİM, SİZSİNİZ!MESAJINI HAYKIRIYOR gibi.

İsrail savaş uçakları Filistin’in, Gazze’ninüzerine Ramazan, iftar, sahur demeden ölüm yağdırıyor. Sivil yerleşim yerleri adetadepremden çıkmışa döndürüldü.

Siyonist savaş uçakları; çocuk, yaşlı, kadın, erkek, hasta demeden sivil halkın üzerine 800 ton bomba yağdırıyor…

Evleri, hastahaneleri, okulları, camileri vuruyor

4 günün bilançosu 86 ölü 800 yaralı, yerle bir edilmiş bir şehir…

Gazze’ye havadan, denizden ve karadan düzenlediği saldırıları sürdüren işgalci Siyonistler geniş kapsamlı bir kara savaşına hazırlandıklarını ifade ediyorlar. Zaten yıllardır dört bir tarafı abluka altına alınmış ve zor şartlar altında yaşamaya çalışan Filistinlileri, soy kırıma tabi tutuyorlar.

Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas,“Gazze, Kudüs ve Batı Şeria’da yaşananlar, iki ordu arasındaki bir savaş değildir, aksine bu, ordu ile silahsız halk arasındaki bir durumdur.Uluslar arası toplumun İsrail tarafından katledilen Filistin halkını koruma altına alması gerekir.”

Bunu bile görmek istemeyen ÇatınınCumhurbaşkanı adayı Ekmeleddinİhsanoğlu; Filistin’de tarafsız olunmalı.”talihsiz sözleriyle inanın İsrail bombalarından daha çok yaralamıştır, Filistinli kardeşlerimizi…

İsrail’in katliamlarına karşı tarafsız kalma, nerde kaldı mazlumun yanında zalimin karşısında yer alma ilkemize…

ABD Diş İşleri Bakanlığı sözcüsü Jen Psaki; “İsrail’e yönelik devam eden roket atışlarını kuvvetle kınıyoruz. Ayrıca İsrail’in bu saldırılara karşı kendini savunma hakkını destekliyoruz.”açıklaması ile aynı doğrultuda açıklama yapan Beyazsaray sözcüsü Josh Earnest;“Gazze’den İsrail’in içine karşı düzenlenen roketli saldırıları kınıyoruz.” ifadeleri bizi yanıltmadı. İsrail’in yıllardır 2 milyon insanı açık hava hapishanesinde yaşama mecburiyetinde bırakması, en ufak bahanelerle oradaki sivil halkın üzerine bombalar yağdırması,Amerikalılar için kınanacak bir durum olmayabilir. Fransa, İngiltere, Almanya’dan ses çıkmayabilir. BM Genel Sekreteri Ban Ki-muun ise Gazze’den İsrail’e düzenlenen roket saldırılarını kınayıp sonlandırılmasını isteyebilir. Güvenlik Konseyini yeni toplantıya çağırabilir, halkına karşı kimyasal silah kullanmış Esad rejimini ayakta tutan Rusya ve Çin de ses çıkarmasa anlamazsak da anlar gibi yaparız belki ama ya Müslümanlara neler oluyor? Orada bu vahşet yaşanırken iftarımızı ailemizle, çocuklarımızın yüzüne bakarak nasıl açabiliyoruz? Muhammed’in zorla benzin içirilerek yakılışını nasıl unutabiliriz?Yasemin’in donuk bakışları gözlerinizin önünden nasıl silinir? Hiç mi utanmıyoruz,insanlığımızdan?İsrail 2006’dan beri çoğunluğu çocuk 4263 Filistinliyi öldürmüş.Ve bütün bunlara rağmen hâlâ İslâm alemibüyük bir sessizlik içinde… İnsankahroluyor…

Tek ses;

Türkiye’den geliyor; bu ses o, eski tok ses değil, “İsrail’i Gazze’ye yönelik toplu cezalandırma yöntemiyle sürdürdüğü saldırılarını derhal durdurmaya ve başta BM olmak üzere, uluslar arası toplumu süratle devreye girerek, bu saldırıların durdurulmasına dönük gerekli uyarı ve telkinlerde bulunmaya çağırıyoruz.” bu kadar.

ALLAH AŞKINA BAŞKA YAPILACAK BİR ŞEY YOK MU?

Maalesef bu katliamlar İnsanlığı Dünya Kupası maçları kadar ilgilendirmiyor…

Atılan füzeler, atılan goller kadar üzüntü vermiyor insanlara…

Bir tarafta; ABD, İngiltere, AB ülkelerini,BATI’yı -kısaca- ŞER CEPHESİarkasınaalmış İsrail, 11 Eylül’de ABD Derin Devletinin provakasyonuyla başlatılan 21. Yy. HAÇLI SEFERİni devam ettiriyor Diğer tarafta mezhep çatışmalarını körükleyerek , bizi birbirimize düşürerek Irak’ı, Suriye’yi kan gölüne çeviriyorlar…

Ortadoğu/İslam coğrafyası/Osmanlı toprakları işgal edilmeye, 100 yıl önce çizdikleri hudutları yeniden daha küçük parçalara ayırarak belirlemeye çalışıyorlar.Biz kabul etmesek de bize, Müslümanlarasavaş açtılar… 1000 yıl sürecek bir saldırı başlattıklarını ifade ediyorlar. 22 Ülkenin hudutlarını değiştirecek olduklarını belirtiyorlar ve adım adım da bunuuyguluyorlar. Son yirmi yılda bir buçuk milyon Müslüman öldürdüler ve hâlâ öldürmeye devam ediyorlar…

Devam edecekler de…

Şairin ifade ettiği gibi;

“Ve batı

Zalim batı

Bitmiyor tükenmiyor

Kana susamışlığı.”

Oturup ağlamanın sızlamanın faydası yok. İşin tabiatı bu! Çünkü bu mücadele HaklaBatılın, Ademle Şeytan’ın, Habil ile Kabil’in, Musa ile Firavun’un asrın Firavunlarının arasındaki mücadeledir.İnançlar/değerler arası mücadeledir. İmanla küfrün mücadelesidir. Bu Allah’ın kanunudur. Kıyamete kadar da sürecektir. HAK MUTLAKA ÜSTÜN OLACAKTIR. İNANIYORSANIZ VE İMAN EDİYORSANIZ BU BÖYLEDİR!

Bu saldırılara karşı koyabilmemiz için Ülkemizde ve İslâm coğrafyasında her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğumuz şey hiç şüphesiz müminlerin birliği ve dayanışmasıdır.

Bu;

Halkı Müslüman olan devletlerin,

yapı, kurum ve cemaatlerin;

zulme karşı ortak tavır almaları;

Müminlerin birbirlerini sevmeleri,

birbirlerine hayır duada bulunmaları;

birbirlerini dost veli edinmeleri,

birbirlerini korumaları ve saldırılara karşı ortak tavır almaları;

Kur’an’a yönelmeleri, Kur’an’ın emrettiklerini hayatlarına aktarmaları ve Hz. Peygamberi kendilerine örnek almaları ve

kısaca; “Hep birlikte Allah’ın ipine sımsıkı sarılın, dağılıp ayrılmayın!” ilahi emrine uymalarıyla mümkündür.

… Ve…

Şu ana kadar yapmamışsak da bugünden itibaren İsrail mallarını protesto edelim.

Başkenti KUDÜS olan Bağımsız Filistin Devletinin kurulmasını ve bütün dünya tarafından tanınmasını gündeme taşıyalım.

GAZZE’deki ablukanın hemen kaldırılmasıiçin Müslümanları hemen ayağa kaldıralım.

Filistin’deki kardeşlerimize yardım kampanyaları başlatalım.

İsrail’in – varsa adil mahkemeler- savaş suçlusu olarak uluslar arası mahkemelerde yargılanması ve tüm silahlardan arındırılmasıiçin kampanyalar başlatalım.

İsrail’in işgal ettiği Filistin topraklarından çekilmesi için dünyayı ayağa kaldıralım.

İlk kıblemiz Mescid-i Aksa’nın kurtuluşuFilistin’in, Filistin’in kurtuluşu İslam dünyasının, İslam dünyasının kurtuluşu ise Ümmetin yeniden dirilişi ile mümkündür.Ümmet kurtulmadan, Mescid-i Aksa, Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi’nin kurtulması mümkün değildir.

Değerli Kardeşlerim,

Değerli Basın Mensupları,

Basın açıklamasını birkaç mısra ile bitirmek istiyorum.

Aksâ

Açmış ellerini semaya;

Sermiş yüzünü toprağa

Medet bekler.

Lisan-i haliyle sanki:

Metâ Nasrullah?” der.

Kudüs’ün bekçisi melekler,

Bir de Filistinli bebeklerdir.

Onuru kırılmış bir Ortadoğulu gibi

Şuracığa çömelir tarih

Dokunsalar ağlayacaktır Mescid-i Ömer!

...

Rabbimiz,

Geceyi bölen usul ve sıcak yaşlar adına

Minik ellerde kurşuna dönüşen taşlar adına

Buruk gönüller, eğilmiş başlar adına

Bize yepyeni bir fetih müjdesi gönder

Dirilt Muhammed ümmetini yeniden

Kudretini bir daha göster!

Katılımlarınızdan ve beni sabırla dinlediğinizden dolayı hepinize şahsım veMüslümanlarla Dayanışma Platformuadına teşekkür ederim.

    Y O R U M L A R
 
İlk yorumu eklemek için tıklayınız.
 
 
Yorum Ekle