Türkiye'nin Siyasî ve İktisadî Manzarası
Türkiye’nin hukuki, siyasi ve iktisadi manzarasını tesbit için kaleme alınan, günlük gazetelerde ve aylık dergilerde yayınlanan makalelerin biraraya getirilmesi sonucunda ortaya çıkan bir eserdir. Birinci baskısı 1997 yılında yapılan bu eserin, hayırlara vesile olacağı kanaatindeyiz. Yeni haliyle kitaba kapsamlı bir dizin eklendi ve iki katı hacme ulaştı. İçinde bulunduğumuz halin tesbiti için, bu eserin mutlaka okunması gerekir.
Hüsnü AKTAŞ
16.10.2021 13:55
635 okunma
Siyasi literatürde devlet ile siyasi rejim, birbirinden farklı mahiyetleri ifade eden kavramlardır. Devletin varlık sebebi ve temel hedefi, vatandaşlarının ortak ihtiyaçlarını karşılamak ve insanlığa hizmet etmektir. Siyasi rejimin konusu; iktidarın teşekkülü, denetlenmesi ve devredilmesi ile sınırlıdır. Herhangi bir devletin vatandaşı; dünya görüşüne uygun değilse, siyasi rejime muhalefet edebilir. Bu keyfiyete haiz olan bir muhalefetin ’devlet düşmanlığı’ olarak nitelendirilmesi doğru değildir. Ancak Türkiye’de devlet ile siyasi rejimi aynileştiren ve egemenlik ihtiraslarını putlaştıran zinde güçler, kendilerinden farklı düşünen herkesi ‘iç düşman’ ilân etme hastalığına tutulmuşlardır. Onlara göre, kendilerine muhalefet eden herkes devlet düşmanıdır. Bu eser; Türkiye’nin hukuki,siyasi ve iktisadi manzarasını tesbit için kaleme alınan, günlük gazetelerde ve aylık dergilerde yayınlanan makalelerin biraraya getirilmesi sonucunda ortaya çıkan bir eserdir. Birinci baskısı 1997 yılında yapılan bu eserin, hayırlara vesile olacağı kanaatindeyiz. Yeni haliyle kitaba kapsamlı bir dizin eklendi ve iki katı hacme ulaştı. İçinde bulunduğumuz halin tesbiti için, bu eserin mutlaka okunması gerekir.
208 Sayfa, Küçük Boy, 2. Hamur Kağıt, Karton Kapak.
Ücretsiz Kargo, Kredi Kartıyla 2 Taksit İmkanı.
ISBN: 978-975-7719-39-7
 
...
Yorum Ekle
Adınız :
Başlık : Yorumunuz :
Dikkat! Suç teşkiledecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
YAZARLAR
...
...