Fıkhi Meseleler
Lâiklik ideolojisi adına İslâm’ın hayattan tecrid edilerek, insanların vicdanlarına hapsedilmek istendiği bir ortamda yaşayan müslümanların, sayıyla ifâde edilmesi mümkün olmayan problemleri vardır. Dolayısıyla bu problemlerin tesbiti, tahlili ve çözümü konusunda; ilim sahibi olan Müslümanların, birbirleriyle yardımlaşmaları gerekir.
Yusuf KERİMOĞLU
22.10.2021 13:00
845 okunma
4 Cilt takım alımlarında, 300 TL. yerine 250 TL. peşin fiyatına kredi kartına 6 taksit.. üstelik kargo bedava...
İslamî eğitimin zaafa uğratılması neticesinde, üzerlerine farz olan ilimleri dahi öğrenmekten mahrum bırakılan müslümanların; bu konularda ya kaynak bulamamanın üzüntüsünü yaşadıkları, ya da ehil olmayan kimselerin şahsi kanaatlerine göre hareket ettikleri malûmdur. Lâiklik ideolojisi adına İslâm’ın hayattan tecrid edilerek, insanların vicdanlarına hapsedilmek istendiği bir ortamda yaşayan müslümanların, sayıyla ifâde edilmesi mümkün olmayan problemleri vardır. Dolayısıyla bu problemlerin tesbiti, tahlili ve çözümü konusunda; ilim sahibi olan Müslümanların, birbirleriyle yardımlaşmaları gerekir. Muhakkak ki, içinde yaşadığımız âlem imtihan dünyasıdır. Yüklendikleri mukaddes emanetin kadr-ü kıymetini bilen Müslümanların; şikâyeti ve sızlanmayı bir tarafa bırakmaları, bütün imkânlarını İslâm’a hizmet için seferber etmeleri şarttır. Bu eser; Milli Gazete, Beklenen Vakit, Akit gibi günlük gazeteler ile bazı haftalık ve aylık mecmualarda, okuyucuların sorduğu suallere verilen cevapların biraraya getirilmesi neticesinde ortaya çıkan bir eserdir. 1981 yılından itibaren; fıkıh köşelerinde yer alan incelemeler, “Fıkhî Meseleler” adı altında neşredilmiştir!.. Takip edilen usûl şudur: Önce mektup (tamamen veya kısmen) sual başlığı altında, meselenin mahiyeti korunarak herkesin anlayabileceği şekilde özetlenmiştir. Daha sonra; o mesele ile ilgili muteber fıkıh kitaplarında yer alan hükümler izâh edilmiştir. Muhakkak ki amellerimizin bidayeti ve nihayeti; verdiği nimetleri saymakta bile acze düştüğümüz Allah’a (cc) ibadet etmekle sınırlıdır. Fıkhî Meseleler isimli eserin hayırlara vesile olmasını dileriz.
Yusuf Kerimoğlu hocamızın, Fıkhî Meseleler isimli eserinin Usûl, Akaid, İbadet ve Aile kitaplarının baskısı tamamlanmıştır. Her biri büyük boy lüks cilt içerisinde şamua kağıda yaklaşık beşyüzer sayfa basılan eserin, Ticaret, Adalet ve diğer cildlerinin hazırlık çalışmaları devam etmektedir.
Büyük Boy, Lüks Ciltli, Şamua iç kağıt, 480-512 Sayfa
1. Cild, USUL: ISBN: 978-975-7719-47-2 2. Cild, AKAİD: ISBN: 978-975-7719-46-5 3. Cild, İBADET: ISBN: 978-975-7719-51-9 4. Cild, AİLE: ISBN: 978-975-7719-60-1
...
Yorum Ekle
Adınız :
Başlık : Yorumunuz :
Dikkat! Suç teşkiledecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
YAZARLAR
...
...