Misak Dergisi 350. Sayı
ABD ve müttefiklerinin Ortadoğu’daki en önemli müttefiği İsrail Devleti’dir. Uluslararası hukukun kurallarından muaf tutulan, dünyanın en önemli nükleer ve biyolojik silah üreten ülkelerinden birisi olan İsrail; soykırım, etnik temizlik veya diğer insanlık suçlarını işleme yetkisine sahip kılınan yegâne devlet olma imtiyazına haiz kılınmıştır. İstediği anda Filistin halkına ait toprakları işgale yeltenen, yerleşim birimlerini haritadan silebilen ve yüzlerce insanı hiç bir ayırım gözetmeden (ihtiyar, kadın, çocuk vs) katledebilen İsrail, binlerce insanı esir alıp çölde kurduğu temerküz kamplarında tutabilmektedir. Katliam veya soykırıma tabi tutulan toplumlar için artık hiç bir koruyucu mekanizma kalmamıştır. Amerika’nın siyasi emellerine hizmet eden Atlantik Paktı (NATO) ülkeleri ile Avrasya Harekâtı’na liderlik eden Rusya arasında yaşanan siyasi rekabet, İslâm topraklarında yaşanan asimetrik savaşa yeni bir boyut kazandırmıştır. Seçim kampanyası esnasında ABD derin devletinin (Office of Net Assessment), silah lobilerinin ve iç istihbarat şeflerinin desteğini arkasına alan Donald Trump; gerek WASP (White Anglo-Saxon Protestan) kimliği konusunda, gerek İslâmofobia (İslâm düşmanlığı) noktasında; tıpkı diğer eski ABD başkanları gibi Siyonist Illuminati Çetesi’ne hizmet eden bir müstekbirdir. Bu tesbitten sonra Illuminati Çetesi’nin siyasi hedeflerine geçebiliriz.
Misak Yayınları
Fedailer (Belgesel Roman)
09.02.2019 00:00
816   okunma
Osmanlı Devleti’nin siyasi tarihinde; üzerinde durulması gereken hadiselerden birisi, Tanzimat Fermanı’nı ilân eden Sultan Abdülmecid’e karşı hazırlandığı iddia edilen suikast girişimidir.
Şen Olasın Lailklik (Hikayeler)
09.02.2019 00:00
1196   okunma
12 Eylül 1980 Askeri Darbesini gerçekleştiren müstekbirlerin ‘Yasak Kitaplar’ listesine aldığı bu eserin; 1982 yılından sonra yapılan baskılarında ‘Hikayeler’ başlığının tercih edilmesi, devletten gelen ikrahın zaruri bir sonucudur. On dokuzuncu baskısının hayırlara vesile olmasını dileriz.
İsyan Çiçekleri (Roman)
08.02.2019 00:00
1232   okunma
Ankara’da 12 Mart Muhtırasından önce, üniversite öğrencilerinin yaşadıkları hayatın bir kesitini ortaya koyan otobiyoğrafik bir romandır.
Cenazeler Çağı (Piyes)
08.02.2019 00:00
983   okunma
Ruhlarınızda bu insanlara itaat etmek varken, gerçekten iman etmiş olamazsınız... Size durmadan heykel dikiveren şu insanlar, aslında cenazelere bağlıdır. Bu çağ bir cenazeler çağıdır. Hep filozofların kurdukları düzenler.. Sosyalizm... Laiklik... Kapitalizm... Faşizm... Hep insanların düzeni, ya insanları yaratanın çizdiği mutlak nizam nerede?
Şeytanın Düzeni (Piyes)
08.02.2019 00:00
1001   okunma
Ne yapalım, korkunç bir yangında, herkes öncelikle kendi hayatını düşünür. Onlar da kendilerini nasıl kurtaracaklarını düşünsünler. Sonra, biz müslümanız. Ya müslüman olmayan insanlar ne yapacak... Şeytan bütün dünyayı kaplamış bir ahtapot gibi!... Onun düzenini yıkmak kolay mı?
123456
YAZARLAR
© 2019 Karar Basın ve Yayıncılık A.Ş. Cihan Sk. 33/5 Sıhhiye - ANKARA Tel: 0 (312) 230 65 27             Programlama: Murat Kaya