Kavaid-i Fıkhiyye Şerhi
İtikadi ve ameli meselelerde rehberlerimiz olan İslâm alimleri, bizlere ilimler arasında mertebesi yüksek, faydası tartışılmayan birtakım külli kaideleri Kur'an-ı Kerim'in ayetlerinden ve Rasulullah (sav)'in sünnetinden istinbat ederek bırakılmışlardır.
Mustafa ÇELİK
05.02.2019 12:51
560 okunma

 

Misak Yayınları 25

Şubat 2001
490 Sayfa, Küçük Boy,
2. Hamur Kağıt, Karton Kapak.

Fiyatı: 25.00 TL. Ücretsiz Kargo

Kredi Kartıyla 3 Taksit İmkanı.
ISBN: 978-975-7719-25-0
"Kavaid", "kaide" kelimesinin çoğulu olu, "esas" anlamına gelmektedir. Hukuki kavram olarak ise, "ayrıntıları bilmek için, o ayrıntıların bütünü veya çoğunluğunu ilgilendiren hükümlerin genel olarak ifade edilmesi" demektir. "Kavaid-i Fıkhiyye", "fıkhın genel kuralları"anlamına gelmektedir. Bunlar aynı zamanda "genel hükümler" niteliğinde olduğundan dolayı, "Kavaid-i Kulliye" ya da "Kavaid-i Külliye-i Fıkhiyye" olarak isimlendirilmektedir. İtikadi ve ameli meselelerde rehberlerimiz olan İslâm alimleri, bizlere ilimler arasında mertebesi yüksek, faydası tartışılmayan birtakım külli kaideleri Kur'an-ı Kerim'in ayetlerinden ve Rasulullah (sav)'in sünnetinden istinbat ederek bırakılmışlardır.

Kitabın ücretini (25 TL.) en yakınınızdaki PTT’den posta çekiyle Misak’ın 499943 no’lu hesabına yatırdığınızda en kısa zamanda adresinize gönderilecektir.


 

 

Yorum Ekle
Adınız :
Başlık : Yorumunuz :
Dikkat! Suç teşkiledecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misak Dergisi 350. Sayı
ABD ve müttefiklerinin Ortadoğu’daki en önemli müttefiği İsrail Devleti’dir. Uluslararası hukukun kurallarından muaf tutulan, dünyanın en önemli nükleer ve biyolojik silah üreten ülkelerinden birisi olan İsrail; soykırım, etnik temizlik veya diğer insanlık suçlarını işleme yetkisine sahip kılınan yegâne devlet olma imtiyazına haiz kılınmıştır. İstediği anda Filistin halkına ait toprakları işgale yeltenen, yerleşim birimlerini haritadan silebilen ve yüzlerce insanı hiç bir ayırım gözetmeden (ihtiyar, kadın, çocuk vs) katledebilen İsrail, binlerce insanı esir alıp çölde kurduğu temerküz kamplarında tutabilmektedir. Katliam veya soykırıma tabi tutulan toplumlar için artık hiç bir koruyucu mekanizma kalmamıştır. Amerika’nın siyasi emellerine hizmet eden Atlantik Paktı (NATO) ülkeleri ile Avrasya Harekâtı’na liderlik eden Rusya arasında yaşanan siyasi rekabet, İslâm topraklarında yaşanan asimetrik savaşa yeni bir boyut kazandırmıştır. Seçim kampanyası esnasında ABD derin devletinin (Office of Net Assessment), silah lobilerinin ve iç istihbarat şeflerinin desteğini arkasına alan Donald Trump; gerek WASP (White Anglo-Saxon Protestan) kimliği konusunda, gerek İslâmofobia (İslâm düşmanlığı) noktasında; tıpkı diğer eski ABD başkanları gibi Siyonist Illuminati Çetesi’ne hizmet eden bir müstekbirdir. Bu tesbitten sonra Illuminati Çetesi’nin siyasi hedeflerine geçebiliriz.
YAZARLAR
...
© 2019 Karar Basın ve Yayıncılık A.Ş. Cihan Sk. 33/5 Sıhhiye - ANKARA Tel: 0 (312) 230 65 27             Programlama: Murat Kaya