Misak Yayınları

ALİM ve MÜCAHİD: Said-i Nursi
YAZI BOYUTU :

N. Mehmet SOLMAZ

 

 

Küçük Boy,
1. Hamur,
264 Sayfa
12,50

ISBN: 978-975-7719-18-8

SATINAL

 

 

Saltanattan Cumhuriyete geçiş dönem ulema açısından karanlık bir dönem olmuştur. Bu dönemde kimi ulema hayatını kaybetmiş, kimi ulema da hayatını ikiye bölmüştür. Cumhireyetin ilk yıllarında bir alim; "Şeytanın ve zalim siyasetin şerrinden Allah’a sığındığıın" haykırmış ve yadınlanma felsefesini savunan bürokratlara rağmen, İslâm’ı tebliğ etmeye başlamıştır.

Allahû Teâla (cc)nın rızasını herşeyin üstünde tutan ve "Saçlarım adedince başlarım bulunsa ve her günü biri kesilse; Hakikat-i Kur’aniye’ye feda olan bu baş zındıkaya teslim-i silah etmeyecek ve davasından vazgeçmeyecektir" diyen Sâid-i Nursî’yi rahmetle anmak hepimizin vazifesidir.

Bugüne kadar Sâid-i Nursî’nin hayatını anlatan bir çok kitap neşredildi. Kimi "eski Sâid"i anlatıyor, kimi de "yeni Sâid"i. Kimi mehdi diyor, kimi müceddid. Bizim bu eserimiz ise Alim ve Mücahid Sâid-i Nursî’nin hayatını ve mücadelesini objektif bir şekilde ortaya koyan bir biyografi çalışmasıdır.

 


 

Kitabın ücretini (12,50 ₺ ) en yakınınızdaki PTT’den posta çekiyle
Misak’ın 499943 no’lu hesabına yatırdığınızda en kısa zamanda adresinize gönderilecektir.

 


 

 

    Y O R U M L A R
 
  Said Nursi İtiyadla mı yaklaşılmalı?    Taha Murat    02.05.2014 11:20:15
Said Nursi eseri olan nur risalelerinde şia propagandası yapıyor. Hatta Hz. Ali Efendimize sekine adlı sahifenin indiğini iddia ediyor. Hüsnü Hocam Said Nursi ile ilgili görüşlerinizi merak ediyorum?
 

 
 
Yorum Ekle